In het bosgebied bij het Spanningsveld in Almere Stad zijn maandagavond meerdere brandhaarden ontstaan. Rond 20.15 uur werd de brandweer gealarmeerd vanwege een brand nabij het Burgerspad.

Bij aankomst bleek een stapel hout in brand te staan. Omdat het betreffende natuurgebied moeilijk toegankelijk is voor voertuigen, moesten brandweerlieden slangen over een grote afstand uitrollen om het vuur te kunnen bestrijden.

Tijdens de bluswerkzaamheden ontdekten de hulpdiensten nog een tweede brandhaard, enkele honderden meters verderop. Om deze brand onder controle te krijgen, moest een brandende boom worden omgezaagd.

De brandweer was ongeveer anderhalf uur bezig om beide branden volledig te blussen. Over de oorzaak is nog niets met zekerheid te zeggen, maar brandstichting wordt niet uitgesloten.


Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

30-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen en tevens beluister je hieronder mijn single 'De Muur (Frikandel).

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit 112

Reageren op dit artikel

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst. Klik hier om een reactie te plaatsen.